14 SPORCUMUZ DÜNYA VE AVRUPA ŞAMPİYONALARINDA MÜCADELE EDECEK

İçerik Yazarı: - 26 Haziran 2021

Bu hafta sonu sporcularımız dünyanın ve Avrupa’nın değişik pistlerinde mücadele verecekler. Sporcularımız Hollanda, Macaristan, Sırbistan ve Bosna Hersek’te Dünya ve Avrupa şampiyonlarında ülkemizi temsil edecek.

Milli motosikletçi Deniz Öncü, Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) Moto3 Dünya Şampiyonası’nın Hollanda ayağında mücadele edecek. FIM Moto3 Dünya Şampiyonası’nın dokuzuncu ayağı, 25-27 Haziran tarihlerinde Hollanda’nın Assen şehrindeki 4 bin 500 metre uzunluğa sahip TT Assen Pisti’nde düzenlenecek. Deniz Öncü, Red Bull KTM Tech3 takımıyla şampiyonada ilk 3’e girmek için ter dökecek.

Moto3 sınıfında Türkiye’yi temsil eden milli sporcumuz, Hollanda Grand Prix’sinde 25 Haziran Cuma serbest antrenmanlara, 26 Haziran Cumartesi günü de sıralama turlarına katılacak. Sezonun dokuzuncu mücadelesi, 27 Haziran Pazar günü TSİ 12.00’de start alacak.

Avrupa Kadınlar Kupası’nda bu sene ilk defa mücadele eden İlayda Yağmur Yılmaz, kupanın 4. ve 5. yarışına Hırvatistan’da çıkacak. Avrupa Kadınlar Kupası 25-27 Haziran tarihlerinde Grobnik Pisti’nde düzenlenecek. İlayda Yağmur Yılmaz, 25 Haziran Cuma günü serbest antrenmanlara, 26 Haziran Cumartesi günü sabah sıralamaya katılacak. Aynı gün TSİ 15:00’da sezonun 4. yarışı başlayacak. Kupada sezonun beşinci heyecanı ise 27 Haziran Pazar günü TSİ 13:15’te 10 tur üzerinden start alacak.

Güney ve Orta Avrupa bölgelerinin uluslararası motosiklet yarış serisi olan Uluslararası Alpe Adria Pist Şampiyonası’nın açılış yarışı 25-27 Haziran tarihlerinde Hırvatistan’ın Grobnik Pisti’nde koşulacak. Şampiyonada Turgut Durukan Superstock 600 sınıfında start alacak. Şampiyonanın 1. ayağının ilk yarışı 26 Haziran Cumartesi günü TSİ 13:30, ikinci yarışı da 27 Haziran Pazar günü TSİ 11:45’te 11 tur üzerinden koşulacak.

Sırbistan’da düzenlenecek Avrupa 65&85 ve Balkan Motosiklet Birliği Motokros Şampiyonalarında 9 sporcumuz mücadele edecek. Globare şehrindeki MX Gajic Pisti’nde 26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek şampiyonada Avrupa Şampiyonası EMX65 sınıfında Efe Okur ve EMX85 sınıfında da Baran Bulut Kocaman piste çıkacak. BMU Avrupa Motokros Şampiyonası’nda MX sınıfında Şakir Şenkalaycı, Volkan Özgür, Murat Başterzi, MX2 sınıfında Buğrahan Bayraktar, MX Senior sınıfında Ceyhun Kalfalı, 65 cc sınıfında da Berat Şenkalaycı ve Hasan Hüseyin Baş yarışacak.

Ay-yıldızlı genç motokrosçuların mücadele edeceği Avrupa 65&85 ve BMU Motokros Şampiyonalarının serbest antrenman ve sıralamaları 26 Haziran Cumartesi günü yapılacak. Şampiyonada 27 Haziran Pazar günü ise milli sporcular kupa için ter dökecek.

Türkiye Enduro Şampiyonası’nda başarılı derecelere imza atan İzzet Kazdal ve Süleyman Aydın 25-27 Haziran tarihlerinde BMU Ekstrem Enduro Şampiyonası’na katılacak. Bosna Hersek’te yapılacak şampiyonada, Kazdal ve Aydın 25 Haziran Cuma günü süper enduro, 26 Haziran Cumartesi günü klasik enduro ve 27 Haziran Pazar günü de ekstrem enduro etaplarında mücadele edecek.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, “Hafta sonu sporcularımız farklı şampiyonalarda ülkemizi temsil edecekler. Bütün sporcularımız kendi şampiyonalarına iyi hazırlandılar. İnşallah hafta sonu hedeflediğimiz başarılara ulaşırız.” dedi.


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.Motosiklet Radyo Past Time

Current track

Title

Artist