15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK SÜRÜŞÜ

İçerik Yazarı: - 8 Temmuz 2020

Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından, İstanbul, Ankara ve Niğde’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Sürüşü düzenleniyor.

755 km bulacak bu sürüş, 15 Temmuz Çarşamba günü saat 06:00’da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden başlayacak.

Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu illerinden geçecek olan motosiklet tutkunları Ankara’da Özel Harekat Başkanlığı önünde düzenlenecek anma törenine katılacak. Buradaki törenin ardından Kahraman Şehit Ömer Halisdemir’in Niğde’nin Bor ilçesindeki kabrine toplu sürüş yapılacak.

Ülkemize karşı yapılan hain darbe girişiminin Türk milleti tarafından etkisiz hale getirilişinin önemine dikkat çekmek istediklerini belirten TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, “Darbe girişimine karşı ön saflarda motosikletleriyle yer alan şehit ve gazilerimizin 15 Temmuz Destanına verdikleri desteği unutamayız. Bu nedenle tüm şehitlerimiz için ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Sürüşü’nü düzenleyeceğiz. İstanbul’da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yapacağımız anma töreninin ardından motosikletlerimizle Ankara’ya doğru yola çıkacağız. Güzergahımızda yer alan Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu illerimizde motosiklet tutkunlarıyla buluşup, kendi il sınırlarına kadar toplu sürüş yaparak, Ankara’da yer alan Özel Harekat Başkanlığı’na geleceğiz. Kahraman şehitlerimiz için buradaki anma ziyaretinin ardından, motosikletlerimizle Niğde istikametine gideceğiz. Aksaray ve Niğde’deki motosiklet tutkunlarıyla birlikte kahraman Şehit Ömer Halisdemir’in kabri başında 755 km’lik saygı sürüşümüzü tamamlayacağız.” dedi.


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.Motosiklet Radyo Past Time

Current track

Title

Artist