2019’UN EN İYİLERİ ÖDÜLLERİNİ SAKARYA’DA ALDI

İçerik Yazarı: - 1 Ocak 2020

Geride bıraktığımız 2019 yılında TMF tarafından Türkiye çapında çeşitli branşlarda düzenlenen ulusal şampiyonalarda dereceye giren sporcular ve ülkemizi uluslararası alanda yapılan yarışlarda temsil eden sporculara ödüllerinin takdim edildiği “Şampiyonlar Ödül Töreni” Sakarya’da yapıldı.

Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Şampiyonlar Ödül Töreni”ne Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayır, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SAÜ Rektörü Fatih Savaşan, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, ilçe belediye başkanları, TMF Yönetim Kurulu Üyeleri, firma ve kurum temsilcileri katıldı.

“Şampiyonlar Ödül Töreni”nin açılış konuşmasını yapan TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, “Sakarya’nın TMF’nin varlığında ve kariyer haritasında çok önemli bir yeri var. Biz Sakarya’ya çok şey borçluyuz ve ama aynı zamanda da alacaklıyız. Çünkü tüm dünyaya 54 rakamının Sakarya’ya ait olduğunu şampiyon sporcularımızla anlatan, tanıtan bir federasyonuz. Başta Türk gençliğini ve sporumuzu TBMM’de temsil eden Kenan Sofuoğlu’nun önderliğinde birçok rekor ve başarıya imza attık. 2019 yılını barışla, sağlıkla ve huzurla geçirdik. Aynı zamanda sporcularımız uluslararası şampiyonalar da büyük başarılara imza attı. Yurt içinde de hem yeni yarışçıları motosiklet sporuna kattık, hem de önemli organizasyonlar yaptık. Afyonkarahisar’da Dünya Motokros Şampiyonası’nı 2. kez ödüllendirilerek tamamladık. Yeni sezonda da Türkiye’ye uluslararası alanda önemli başarılar getireceğiz. Milli sporcularımızla birlikte dört farklı Dünya şampiyonasında zirveyi kovalayacağız. Ülke tanıtımına katkı sağlayacak iki önemli organizasyona da ev sahipliği yapacağız” dedi.

“Şampiyonlar Ödül Töreni”ne ev sahipliği yapan eski milli sporcu ve Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, “Ödül töreninin Sakarya’da yapılmasını onaylayan TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar ve destek olan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye teşekkür ederim. 2019 sezonunu motosiklet dünyasını yakından ilgilendiren önemli kararlar alıp, büyük projeleri hayata geçirme fırsatı bulduk. Dereceye giren bütün sporcuları tebrik ediyorum. Burada olan her bir sporcu sadece bir hafta sonu yarışıp dereceye girmiyor. Bütün bir sezonu takip edip hepsinde başarılı olduktan sonra böyle büyük bir ödül törenine katılabiliyorsunuz. Şampiyonluk unvanı bizim sporumuzda kolay kazanılan bir unvan değil. Dereceye giren kulüpleri ve sporcuları tebrik ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından 2019 yarış sezonunda 6 branş toplam 44 kategoride düzenlenen Türkiye şampiyonalarında dereceye giren sporcu ve kulüplere kupaları verildi. Uluslararası şampiyonalarda ülkemizi temsil eden sporcular ile motosiklet sporuna destek olan kamu kurum ve Yamaha Türkiye, Uma Motorlu Araçlar, Anlas, Acta Medya, Red Bull firmalarına teşekkür plaketleri, protokol tarafından takdim edildi.


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.Motosiklet Radyo Past Time

Current track

Title

Artist