BALKAN AVRUPA SÜPERMOTO ŞAMPİYONASI’NDA TÜRKİYE 2., MOTO3 DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDA İSE CAN ÖNCÜ 18. OLDU

İçerik Yazarı: - 8 Mayıs 2019

Balkan Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nın Bulgaristan’ın Köstendil şehrinde yapılan açılış ayağında Baran Bulut Kocaman ve Emirhan Erkan çifte kupa kazanırken, Türkiye takım halinde 2. oldu.

Yağmurlu havaya rağmen zaman zaman sıkıntı yaşayan milli sporcularımız, 4 kupa kazandı. 85 cc sınıfında Baran Bulut Kocaman 2. olurken, Emirhan Erkan S3 sınıfında 3. oldu. Bulgaristan takımlar sıralamasında 1. , Türkiye  her iki ayakta 2., Makedonya ise 3.lüğü elde etti.

Moto3 Dünya Şampiyonası’nda ise sezonun 4. Ayağı İspanya’da yapıldı. Milli sporcumuz Can Öncü ise yapılan yarışta küçük bir çarpışma yaşamasına rağmen yarışı 18. sırada bitirdi.  Red Bull KTM Ajo takımıyla 4,4 kilometrelik pistteki yarışa 26. sıradan start alan Can Öncü ilk turlarda ilk yirmi içinde yer aldı. Yarışta başka bir rakibiyle çarpışan sporcumuz yarışı 18. bitirdi. Öncü yarış sonrası yaptığı değerlendirmede, “Yarışın ilk yarısında iyi bir başlangıç ​​yaptım ve ilk sıralar için mücadele ettim. Ancak, 10 tur kala başka bir sürücü ile çarpıştım ve çok zaman kaybettim. Buna rağmen yarışı 18. bitirdim. Diğer yarışlarda daha iyi sonuçlar alacağımdan eminim” dedi.


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.


Motosiklet Radyo

Current track
TITLE
ARTIST