MotoHaber

BİR MOTOBIKE DAHA GEÇTİ

BİR MOTOBIKE DAHA GEÇTİ

Motobike İstanbul Fuarı sona erdi. Fuarda yeni motosiklet modellerinin tanıtımları yapıldı.
Messe Frankurt İstanbul’un düzenlediği 10. Motobike İstanbul Fuarı, Ekonomi Bakanlığı, Bisiklet Endüstrisi Derneği (BİSED), Motosiklet Endüstrisi Derneği (MOTED) ve Motosiklet Sanayicileri Derneği (MOTODER) tarafından da desteklendi.
22-25 Şubat’ta gerçekleşen Motobike İstanbul Fuarı’nda sektörün önemli motosiklet markalarının yeni model tanıtımları 4 gün boyunca devam etti.
Messe Frankfurt Istanbul Genel Müdürü Tayfun Yardım, “Fuar geçtiğimiz yıl 103 bin ziyaretçi ve 265 katılımcı ile hem sektörün önde gelen markalarından hem de motosiklet ve bisiklet severlerden büyük ilgi gördü. Bu rakamlarla sadece Türkiye’nin değil bölgenin de motosiklet ve bisiklet aksesuarları fuarı olarak 10. yılını kutlsdık.” dedi.
Fuarda sadece stantların ve ürünlerin bulunmadığını kaydeden Yardım, “Motosiklet ve bisiklet dünyasından önemli isimler çeşitli sunumlar, eğitimler, seminerler yaparak motosiklet ve bisiklet meraklılarını bilgilendirdiler” dedi..

Messe Frankfurt ekibi olarak Motobike İstanbul’u bu yıl 10. kez düzenlediklerini söyleyen Tayfun Yıldırım, “Messe Frankfurt ekibi olarak bizim tüm dünyada düzenlediğimiz ilk motosiklet fuarı ve bu da bizler için ayrı bir gurur. Geçen sene başlattığımız “Motobike Academy” programı büyük ilgi gördü. Sizler de şahit oldunuz sadece artık motosiklet stantları değil. Fuarımızda eğitimler, seminerler, motosikletle ilgili tüm yaşam ekipmanları, koruma ekipmanları ve aksesuarlar her şey vardı” dedi. Bu yıl yerli üretici katılımında artış yaşandığını ifade eden Yıldırım, “Talepler doğrultusunda motosikleti bu sene çok daha artırdık. Fuar alanımız geçen yıl da hınca hınç doluydu. Bu sene de bir metrekare bile boş yer kalmamıştı. Fakat motosiklet içeriği çok daha fazla, en büyük değişiklik ise yerli üretici sayısında yaşanan artış ve özellikle elektrikli motosikletler ciddi şekilde katılım gösterdiler” diye konuştu.

Trafik kültürüne dayanışmanın esas olduğu yeni bir perspektif kazandırmayı amaçlayan Motosiklet Endüstrisi Derneği MOTED´in yeni sosyal projesi ‘Biz Trafikte de Aileyiz’ de fuarda büyük ilgi gördü. Özellikle motosiklete ilişkin toplumun büyük bir kesimindeki mevcut hoşnutsuzluğu gidermek, toplumda motosiklet kullanımına yönelik bilinç geliştirebilmek ve motosiklet kültürünü daha geniş kitlelere anlatabilmek için projeler hayata geçiren MOTED´in bu yeni projesi ziyaretçilerden ve katılımcılar tarafından ilgi gördü. Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Altın Elbiseli Adam Barkın Bayoğlu için fuar süresince anma programları düzenlendi.
Kaynak: NTV

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir