CAN ÖNCÜ 16. ASRIN RODİ PAK 11. OLDU

İçerik Yazarı: - 2 Temmuz 2019

Milli sporcumuz Can Öncü Moto3’ün Hollanda yarışında 16., Asrın Rodi Pak’da ESBK’da 11. oldu.

Dünya Moto3 Şampiyonası’nda mücadele eden Can Öncü, Hollanda yarışında 16. oldu. Dünya Moto3 Şampiyonası’nda sezonun 8. Ayağı 4500 metrelik Assen Pisti’nde düzenlendi. Red Bull KTM Ajo takımıyla dünya şampiyonasında yer alan Öncü, cezası nedeniyle 6 sırada geriden, yarışa 23. cepten başladı. Ön grupla aynı tempoda yarışı götüren genç sporcumuz, 22 tur sonunda damalı bayraktan 16. sırada geçti.
Hollanda yarışı sonunda Öncü, “Harika bir yarıştı. Hızlı grubun arkasında olsak da, onlara ulaşabilecek grupta kalmayı başardım. Ne yazık ki, başka bir yarışçıdan kaçınmaya çalışırken, uzun bir tur cezası ile turu tamamlamak zorunda kaldım. Neyse, mutluyum çünkü geri dönüp puan pozisyonları için mücadele etmeyi başardık. Sağlam bir iş yaptık ve bu şekilde çalışmaya devam etmeliyiz.” dedi.

İspanya Superbike Şampiyonası ESBK’da ülkemizi temsil eden Asrın Rodi Pak ise, Valensiya’da yapılan yarışı 11. sırada tamamladı. Ricardo Tormo Pisti’nde aşırı sıcak havada yapılan sezonun 3.yarışında Pak, zorlansa da mücadeleyi 11.likle bitirmeyi başardı.
Pak yarış sonrası şunları söyledi. “Yüksek sıcaklıklar bizi çok zorladı. Takımdaki herkes hafta sonu çok çalıştı ve yapmış oldukları büyük iş için onlara teşekkür ediyorum. ESBK’da en iyi sonucumu aldım ve bir sonraki yarış daha da üst sıralara çıkacağım.”


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.


Motosiklet Radyo

Current track
TITLE
ARTIST