Bisiklet

C.BAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU

C.BAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU

53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda ilk 3 etabın galibi Sam Bennett oldu.

Bu sene ilk kez World Tour takviminde yer alan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda ilk etap Alanya – Kemer arasında koşuldu.
170 kilometrelik etapta sprint finişini rahat bir şekilde kazanan Bora Hansgrohe’nin İrlandalı sprinteri Sam Bennett genel klasman liderliğini de alarak turkuaz mayoyu sırtına geçirdi.
Androni – Sidermec – Bottecchia’dan Marco Benfatto ikinci sırayı alırken, Trek Segafredo’dan Edward Theuns üçüncü sırada yer aldı.
Etabın bitimine 1,5 km kala yaşanan kazada birçok bisikletçi geride kaldı. Milli takım sprinteri Ahmet Örken etap sonunda kaza nedeniyle tedavi görürken, Leopold Konig ve Alexander Porsev kazada yaralanan sporcular arasındaydı.

İlk etabın ertesi günü koşulan Kumluca-Fethiye etabında ise sprint treninden aldığı destekle avantajlı bir pozisyonda giren Sam Bennett, TUR’un ikinci etabında da finiş çizgisini ilk geçen isim oldu ve turkuaz mayoyu sırtında korudu.

2017 Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda Sam Bennett fırtınası 3. turda da devam etti. Bora-Hansgrohe’nin İrlandalı sprinteri, Fethiye-Marmaris arasında geçilen üçüncü etabı da kazanarak Türkiye Turu’nda 3’te 3 yapmayı başardı.

Kaynak: Eurosport

No comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir