DENİZ ÖNCÜ GELECEK SEZON MOTO3 DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDA YARIŞACAK

İçerik Yazarı: - 20 Kasım 2019

Milli sporcumuz Deniz Öncü, 2020 sezonunda Red Bull KTM Tech3 takımıyla Dünya Moto3 Şampiyonası’nda mücadele edecek. Genç sporcumuz eski Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu ile birlikte Red Bull KTM Tech3 takımıyla sözleşme imzaladı.

16 yaşındaki genç yeteneğimiz, “Red Bull KTM Tech3 ile Moto3 Dünya Şampiyonası’na katıldığım için çok mutluyum. Her zaman tam zamanlı olarak Moto3’te olmak istemişimdir. Gerçek olan bir rüyadayım. Gelecek sene her yarışta gelişmek istiyorum ve bunun için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Bana bu şansı verdiğin için takım müdürüm Hervé Poncharal’a teşekkür ederim” dedi.

Red Bull KTM Tech3 Takım Müdürü Hervé Poncharal, “Sonunda Moto3 ekibimizin dizilişinin tamamını açıklayabiliriz ve Deniz Öncü’nün Ayumu Sasaki ile takım arkadaşı olacağını söylemekten gurur duyuyoruz. Bu iki sürücü çok genç, çok yüksek bir potansiyele sahip. Gelecek vaat eden şampiyonlarımız ve bizim için Moto3 2020, çok heyecan verici bir sezon olacak. Ancak bu bizim için de ilginç olacak, çünkü Tech3 ilk defa Moto3 sınıfına giriyor. Red Bull KTM Tech3 için çok heyecan verici ve umarım başarılı bir proje olacak.” diye konuştu


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.Motosiklet Radyo Past Time

Current track

Title

Artist