DENİZ ÖNCÜ MOTO3’TE SEZONA KÖTÜ BAŞLADI

İçerik Yazarı: - 2 Nisan 2021

Tüm dünyada yaşanan salgın nedeni ile sıkıntılı bir şekilde ve bir çok yarışın iptal edilmesi ile geçen 2020 yılı sonrasında, 2021 de yarışlar başlıyor. Moto3 Dünya Şampiyonası’nda da 2021 sezonu başladı. Katar yarışı ile başlayan sezonda ülkemizi temsil eden milli sporcumuz Deniz Öncü bu sene ilki düzenlenen yarışı istediği şekilde tamamlayamadı. Öncü yarışı daha ilk turda yaşadığı kaza nedeni ile 20. sırada tamamladı.

Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) Moto3 Dünya Şampiyonası Katar’ın 5380 metrelik Losail Pisti’nde yapıldı. Red Bull KTM Tech3 takımıyla ülkemizi temsil eden milli sporcumuz Deniz Öncü, 19. sıradan başladığı yarışın ilk turunda kaza yaparak düştü. Yarışa devam eden 17 yaşındaki genç sporcu, ön grubu yakalamaya çalışsa da sezonun açılış ayağını 20. sırada tamamladı.

Katar Barwa Grand Prix sonucundan dolayı üzgün olduğunu belirten Öncü, “Dürüst olmak gerekirse, ısınmadan sonra yarış için gerçekten rahat hissediyordum. Çünkü çok iyi hislerim vardı. Ama maalesef ilk turda altıncı virajda ​​bir hata yaptım. O zamana kadar birçok sürücüyü geçmiştim ama biraz daha risk aldım ve bu çok fazlaydı. Başka bir rakibime dokundum ve düştüm. Bu tamamen benim hatamdı. Bunun için çok üzgünüm ve hayal kırıklığına uğradım. Şimdi Katar’da bir haftamız daha var. İkinci şansımızı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışmalıyız.” dedi.

Sezonun ikinci ayak yarışı 4 Nisan Pazar günü Katar’da yapılacak.

Türkiye Motosiklet Federasyonu‘ndan yapılan açıklamaya göre, şampiyonanın ikinci ayağı olan Doha Grand Prix’si,  5380 metre uzunluğa sahip Uluslararası Losail Pisti’nde düzenlenecek.

TMF Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu koordinesinde Red Bull KTM Tech3 takımıyla Türkiye’yi temsil eden milli sporcu Deniz Öncü, birinci ayakta yaşadığı kaza nedeniyle kaybettiği puanları telafi etmeye çalışacak.

Sezonun 18 turluk ikinci yarışı, 4 Nisan Pazar günü saat 17.00’de başlayacak.


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.Motosiklet Radyo Past Time

Current track

Title

Artist