Bisiklet

ETAP ZAFERİ NIBALI’NİN

ETAP ZAFERİ NIBALI’NİN

La Vuelta’da üçüncü etabın galibi Vincenzo Nibali olurken, klasman lideri Chris Froome oldu.

La Vuelta’nın Prades ile Andorra la Vella arasında geçilen üçüncü etabını Bahrain-Merida’dan Vincenzo Nibali ilk sırada tamamladı.
Etabın sonlarındaki tırmanış bölümüne önde giren Davide Villella ve Alexandre Geniez, bitime yaklaşık 30 kilometre kala Team Sky öncülüğündeki peloton tarafından yakalandı. Etapta son olarak geçilen 2. kategori Alto de la Comella tırmanışında Team Sky lideri Chris Froome’un atağına cevap veren tek isim Esteban Chaves olurken, iniş bölümüne geçildiğinde Romain Bardet ve Fabio Aru da öndeki ikiliye katıldı.
Son iki kilometreye girildiğinde etabı bu dörtlüden bir bisikletçinin kazanması beklenirken, son tırmanışta yaşadığı sıkıntıya rağmen iniş becerisiyle takip grubunu ön bölüme yetiştiren Vincenzo Nibali, son kilometrede yaptığı sürpriz atakla etap galibiyetine uzanmayı başardı. Quick-Step Floors’tan David De La Cruz’un ikinci tamamladığı etapta, Chris Froome da üçüncü oldu.
Vincenzo Nibali böylece, La Vuelta’yı genel klasman lideri olarak tamamladığı 2010 yılıdan sonra ilk kez İspanya’da etap galibiyetine ulaşmayı başardı.
Ara sprint kapısını ilk sırada geçerek 3, etabı da 3. sırada bitirerek 4 saniyelik zaman bonusları alan Chris Froome ise genel klasmanda zirveye yerleşerek kırmzı mayonun yeni sahibi oldu.
La Vuelta’nın dördüncü etabında yarın Escaldes’ten Tarragona’ya geçilecek. 198 kilometrelik ara geçiş etabının sprint finişine sahne olması bekleniyor.

Kaynak: Eurosport

No comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir