FRANSA’DA Kİ 2. YARIŞLARDA RAZGATLIOĞLU 9. , ÖNCÜ 7. OLDU. SOFUOĞLU PUAN ÇIKARAMADI

İçerik Yazarı: - 4 Ekim 2020

Fransa’da ki Dünya Şampiyonası’nda, milli sporcularımız Toprak Razgatlıoğlu, Can Öncü ve Bahattin Sofuoğlu Magny-Cours Pisti’nde mücadele verdiler.

Dünya Superbike, Supersport ve Supersport 300 Şampiyonaları bu hafta sonu Fransa’nın 4 bin 411 metre uzunluğundaki Magny-Cours Pisti’nde devam edildi. Türkiye Motosiklet Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre Dünya Superbike Şampiyonası’nda ülkemizi başarıyla temsil eden ve PATA Yamaha takımıyla adından söz ettiren Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu, TSİ saat 15.00’te başlayan ikinci yarışını 9. sırada bitirdi. Bu sonuçla Razgatlıoğlu, 175 puanla pilotlar klasmanında 6. sırada yer aldı.

Öte yandan Turkish KNN Team Takımı’nın 17 yaşındaki genç milli sporcusu Can Öncü, Dünya Supersport Şampiyonası’nın yedinci ayak yarışları için Magny-Cours Pisti’nde TSİ 13.30’da ikinci yarışta gaza bastı. Yarışa 22. cepten başlayan milli sporcu Can Öncü, 3. sıraya kadar yükselmesine rağmen, kaza yapması sonucunda mücadeleyi 7. sırada tamamladı. Kazadan sonra tekrar ayağa kalktığı ve motorunu sürdüğü gözlenen Can Öncü, 53 puanla pilotlar klasmanında 12. sıraya yükseldi.

Ülkemizin genç yeteneği Bahattin Sofuoğlu ise Fransa’da çıktığı ikinci yarıştan puan çıkartamadı. Sofuoğlu genel klasmanda üçüncülüğünü korudu.


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.Motosiklet Radyo Past Time

Current track

Title

Artist