Bisiklet

FROOME ZAFERE YAKIN

FROOME ZAFERE YAKIN

İspanya Bisiklet Turu’nun 9. etabını Chris Froome kazandı.

Team Sky’ın Britanyalı bisikletçisi Chris Froome, genel klasman liderliğindeki yerini perçinledi ve tarihi dubleye bir adım daha yaklaştı.
Fransa Bisiklet Turu’nu üst üste 3. kez kazandıktan sonra gözünü Tour-Vuelta dublesine diken Chris Froome, her geçen gün hedefine yaklaşıyor.
Cumbre del Sol tırmanışıyla sona eren 9. etabın son bölümünde yaptığı atakla rakiplerini geride bırakan ve İspanya Bisiklet Turu kariyerindeki 4. etap zaferini kazanan 32 yaşındaki bisikletçi, kazandığı 10 saniyelik zaman bonusuyla genel klasman yarışında da büyük avantaj yakaladı.
Froome’un 4 saniye gerisinde etabı ikinci sırada bitiren Kolombiyalı Estaben Chaves ise genel klasmanın ikinci sırasındaki yerini korudu. Podyumun üçüncü sırasında yer alan Michael Woods yer aldı.
İlk dinlenme gününe en yakın rakibi Estaban Chaves’in 36 saniye önünde girmeyi garantileyen Chris Froome, 21 etaplık mücadeleyi ilk sırada tamamlası halinde 39 yıl sonra Fransa Bisiklet Turu ve İspanya Bisiklet Turu’nu aynı sene kazanan ilk isim olacak. Son olarak 1978 yılında Fransız bisikletçi Bernard Hinault zorlu dubleyi gerçekleştirerek adını bisiklet tarihine yazdırmıştı.

Kaynak: Eurosport

No comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir