HEYECAN İLE BEKLENEN CF MOTO 250 CUP SEÇMELERİ YAPILDI

İçerik Yazarı: - 9 Nisan 2019

TMF ve Uğur Motorlu Araçlar işbirliği ile bu sene ilk defa gerçekleştirilen “CF Moto 250 Cup” için ilk seçmeler Afyonkarahisar’da yapıldı.

Türkiye genelinden 85 başvuru arasından kabul edilen 50 genç yeteneğin katılımı ile Afyon Motor Sporları Merkezi’nde düzenlenen yarışlar, Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Ogün Baysan’ın koordinatörlüğünde TMF Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yıldırım ile milli sporcular Şakir Şenkalaycı ve Galip Alp Baysan gözetmenliğinde yapıldı.  Geleceğin yarışçılarının yetişeceği CF Moto 250 Kupası seçmelerinde genç yarışçı adayları bütün hünerlerini sergiledi.

Profesyonel olmayan gençleri teste tabi tuttuklarını kaydeden TMF Asbaşkanı Ogün Baysan, “CF Moto 250 Kupası seçmelerine 13 ile 18 yaş aralığında 50 gencimizi aldık. Seviye farkı olduğu için aralarından 20 arkadaşımızı eledik. Bir ay sonra ikinci bir eğitim ve elememiz daha olacak. Burada başarılı olan 15 gencimiz, 250 NK Kupası yarışına katılmaya hak kazanacak. Yetenekli gençlerimiz, daha sonraki süreçte profesyonel sporcularımız ve koçlarımız tarafından eğitilecek. Eğitim süresince gençlerimizin motosiklet, kıyafet, kask gibi bütün ekipmanları CF Moto tarafından karşılanacak” dedi.

İkinci seçmeler 20-21 Nisan tarihlerinde Uşak’ta düzenlenecek.


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.Motosiklet Radyo Past Time

Current track

Title

Artist