IRMAK YILDIRIM MXGP ÖNCESİ AFYON’DA KAMPA GİRDİ

İçerik Yazarı: - 2 Nisan 2021

Afyonkarahisar, Dünya Motokros Şampiyonası‘na ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Geride bıraktığımız 3 senede gece gündüz, büyük emekler harcanarak yapılan çalışmalar neticesinde, dünya motosiklet sektöründe takdirle karşılanan Afyonkarahisar‘da, 2020 yılında yapılması gereken Dünya Motokros Şampiyonası, yaşanan salgın nedeni ile yapılamamıştı. Bu sene ise Motokros Şampiyonası ve Motosiklet Festivali yine aynı coşku ile yapılacak ve bu sene bir ilk yaşanacak.

11-12 Eylül tarihlerinde Afyonkarahisar‘da düzenlenecek şampiyonada 16 yaşındaki Milli Sporcumuz Irmak Yıldırım, Afyonkarahisar Belediyesi’nin destekleriyle ülkemizi Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası’nda temsil edecek ilk kadın sporcu olacak.

Milli Sporcumuz Irmak Yıldırım, “Eylül ayını iple çekiyorum. Afyonkarahisar Belediyesi’nin destekleriyle ülkemi temsil etmek benim için büyük bir gurur. İnşallah şampiyonaya iyi hazırlanıp, bana güvenen insanları mahcup etmeyeceğim” dedi.

“AFYON İÇİN GURUR VESİLESİ”

Tanıtım toplantısında açıklamalarda bulunan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Milli Sporcu Irmak Yıldırım’ı gönülden tebrik ettiğini söyledi. Irmak’ın henüz 16 yaşında olmasına rağmen büyük bir cesaret örneği gösterdiğini söyleyen Zeybek, Afyonkarahisar için gurur vesilesi olduğunu ifade etti. Yarışmada Milli Sporcu Irmak’a şimdiden başarılar dileyen Başkan Zeybek, Milli Sporcumuzu yetiştiren hocalarına ve Türkiye Motosiklet Federasyonu’na desteklerinden dolayı teşekkür etti.

“ÜLKEMİZİ VE İLİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİNE İNANIYORUZ”

Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke ise Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e teşekkür etti. Zeybek Başkan’ın her daim yanlarında olduğunu dile getiren Akülke, “Bizlerde Başkanımızın ilgi ve alakasına karşılık vermeye çalışıyoruz. Afyonkarahisar’ı hem ülkemizde hem de dünyada en iyi şekilde tanıtmaya devam edeceğiz. Bugün çok heyecanlı bir gün. Bir ilki, Türkiye olarak Afyonkarahisar olarak yaşıyoruz. 16 Yaşındaki sporcumuz Irmak Yıldırım, Türkiye’yi, Anadolu’nun bu güzel kentinde Dünya Kadınlar Şampiyonası’nda temsil edecek . Bu da Afyonkarahisar ve ülkemiz için gurur verici. Buradaki hedefimiz üç yıl sonra Afyonkarahisar‘a kupa ve madalya getirmek. Afyon Motor Sporları Merkezi’nde antrenmanlarına devam edecek. İnşallah kazasız bir yarış çıkarır ve ülkemizi en iyi şekilde temsil eder” şeklinde konuştu.

MİLLİ SPORCU YILDIRIM: “EYLÜL AYINI İPLE ÇEKİYORUM”

2018 yılından itibaren yurt dışında yarışlara katıldığını belirten Milli Sporcumuz Irmak Yıldırım,”11 yaşımdan itibaren birçok motosiklet yarışına katıldım. En son Avrupa ve Balkan Şampiyonaları’nda ülkemi temsil ettim. Bu alanda hedeflerim var. Antrenmanlarımı sürdürüyorum. Kendimi sürekli geliştiriyorum. Avrupa ve dünya şampiyonalarında başarılı olup kupalar kazanmak istiyorum. Şimdiden Eylül ayını iple çekiyorum. Afyonkarahisar Belediyesi’nin destekleriyle ülkemi temsil etmek benim için büyük bir gurur. İnşallah şampiyonaya iyi hazırlanıp, bana güvenen insanları mahcup etmeyeceğim” dedi.

ÜLKEMİZİ AVRUPA VE BALKAN ŞAMPİYONALARINDA DA TEMSİL ETTİ

Motor sporlarının en gözde organizasyonları arasında yer alan Dünya Motokros Şampiyonası’nın Kadınlar sınıfında milli sporcu Irmak Yıldırım, ülkemizi temsil eden ilk Türk sporcu olacak. Dünya Motokros Şampiyonası’nda mücadele edecek en genç kadın yarışçı unvanını da alacak olan Yıldırım, Avrupa ve Balkan Şampiyonaları’nda da ülkemizi temsil etti. 16 yaşındaki milli sporcu, 2017 yılından itibaren Türkiye Şampiyonalarına katılıyor.

 


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.Motosiklet Radyo Past Time

Current track

Title

Artist