Bisiklet

KİM TAKIM LİDERİ OLACAK?

KİM TAKIM LİDERİ OLACAK?

Nairo Quintana ile Mikel Landa, yeni sezonda Movistar takım liderliği için savaşacak.

Önümüzdeki sezon Movistar takımı adına birlikte mücadele edecek olan Nairo Quintana ile Mikel Landa, medya üzerinden gönderdikleri mesajlarla şimdiden takım liderliği savaşına başlamış gözüküyor.
Landa’nın Team Sky’dan ayrılarak Movistar kadrosuna katılacak olmasına ilişkin geçtiğimiz hafta El Pais gazetesine konuşan Quintana, “Bu takımın lideri benim, Tour de France’ta da lider ben olacağım. Alejandro Valverde geçtiğimiz sezonlarda olduğu gibi bana yardımcı olmak için Tour’a gelirse bundan memnuniyet duyarım. Aynı düşüncelerim Landa için de geçerli…” sözleriyle yeni takım arkadaşına mesaj göndermişti.
Kolombiyalı bisikletçinin bu açıklamasına Landa’dan cevap gecikmedi. Ülkesi İspanya’nın saygın gazetelerinden Mundo Deportivo’ya açıklamalarda bulunan 27 yaşındaki Landa, “Açıkçası Nairo’dan beni daha farklı bir şekilde karşılamasını beklerdim. Bir anlamda onun evine geliyorum ancak görünen o ki kendisi bu durumdan pek hoşnut değil. Önümüzdeki sezon için yarış takvimimi henüz belirlemedim ancak Tour de France parkurunu oldukça beğendiğimi söyleyebilirim. Tour kadrosunun belirleneceği süreçte takım yönetiminin tarafsız bir şekilde en doğru tercihi yapacağına inanıyorum.” diye konuşarak iddiasını ortaya koydu.
Astana yıllarında Vincenzo Nibali ve Fabio Aru, Team Sky’da ise Chris Froome ve Geraint Thomas ile büyük turlarda liderlik rekabetine giren ve kimi zaman bu konuya ilişkin takım kararlarını da kamuoyu önünde eleştirmekten çekinmeyen Landa’nın, önümüzdeki yıl Movistar’da Quintana ve Valverde ile nasıl bir ilişki kuracağı merak konusu.

Kaynak: Eurosport

No comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir