MERSİN’DE MOTORCULAR VE POLİS EL ELE..

İçerik Yazarı: - 19 Ekim 2020

Mersin‘de polis, motorcularla birlikte önemli ve dikkat çekici bir etkinliğe imza attı. “Ben de Kaskımı Takıyorum Projesi” çerçevesinde Mersin‘de ki 500’e yakın motosikletli, kask takmanın önemine dikkat çekti.

Mersin Emniyet Müdürlüğü öncülüğünde, Hayata geçirilen proje, Mersin Yenişehir ilçesindeki Özgecan Arslan Barış Meydanı’nda, “Kaskınız kaskonuzdur, kaza anında sizi korur” sloganıyla yapıldı. Etkinlik sırasında stant açan polis, kaskın olası kazalarda hayat kurtaracağına dikkat çekerek, tüm motosikletçilerin kask takması gerektiğini vurguladı. Çeşitli eğitim sohbetlerinin yapıldığı organizasyonda, Türkiye Drag Şampiyonu Caner Kit’in özel tasarlanmış motosikleti ile sergilediği hız ve lastik yakma gösterileri ilgiyle izlendi.

Basın mensuplarına açıklama yapan Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Yönetim Kurulu Üyesi Ganim Umu, “Ben de Kaskımı Takıyorum Projesi”nde, TMF ve Mersin Motosiklet Spor Kulübü olarak yerimizi aldık. Proje için bizler de mutluyuz. Federasyon olarak her daim bu tür etkinliklerin arkasında bulunuyoruz” dedi. TMF İl Temsilcisi ve Mersin Motosiklet Spor Kulübü Başkanı Yusuf Güder ise, “Mersin‘de yaşanan motosiklet kazalarındaki en büyük ölüm olaylarının kask takmama sonucu olduğundan, böyle bir proje başlattık” ifadesini kullandı. Etkinlikte ‘Şahin’ olarak bilinen motosikletli trafik polisleri ile birlikte kortej oluşturan motosikletçiler, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde şehir turu atıp, trafikte motosikletin varlığına dikkat çekti.

 


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.Motosiklet Radyo Past Time

Current track

Title

Artist