MotoHaber

“MOTORCU DOSTU TRAFİK”

“MOTORCU DOSTU TRAFİK”

Aytemiz, “Motorcu Dostu Trafik” sosyal sorumluluk projesini hayata geçiriyor.

Proje çerçevesinde trafikteki motosiklet ve diğer taşıt kullanıcılarının birbirlerini daha iyi anlaması ve güvenli bir sürüş ortamı sağlanması için, planlı, programlı, sürekli ve sürdürülebilir bir şekilde çaba sarf edilmesi hedefleniyor.
Yapılacak olan eğitimlerde amaç, güvenli bir sürüş eğitimi sağlanarak, trafikte güvenli bir sürüş ortamı sağlamak. Özel olarak hazırlanan uygulama alanlarında, sürücülerin var olan bilgilerini geliştirme ve yeni bilgiler edinme imkanı sunulacak.
Motosiklet kullanıcılarının trafikteki algısını yükseltmek, onların emniyetlerine ve trafik güvenliğine katkıda bulunmak hedefiyle geliştirilen proje kapsamında, güvenlik donanımları kullanım bilincinin yükseltilmesi ve yaygınlaştırılmasına, oluşturulacak özel eğitim programlarında var olan bilgilerin geliştirilmesine ve yeni bilgiler öğrenilmesine imkan sağlanacağı belirtildi.. “Motorcu Dostu Trafik” teorik ve pratik eğitimlerinde, güvenli ve keyifli sürüş, kötü hava koşulları, farklı sürüş teknikleri ve parkur çalışmaları konularına ağırlık verilecek.
Projeye, Türkiye Motosiklet Federasyonu, MOTED, TMP ve MKSF gibi sektörün en önemli dernekleri de destek veriyor.

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir