MOTOSİKLETÇİLERİMİZ İSPANYA’DA PİSTE ÇIKIYOR

İçerik Yazarı: - 24 Eylül 2021

Toprak Razgatlıoğlu, Can Öncü ve Bahattin Sofuoğlu, bu hafta sonu İspanya’da ki 4,4 km uzunluğa sahip Jerez Pisti’nde mücadele verecek. Üç motosikletçimizin de her zaman olduğu gibi hedefi kürsüde yer almak olacak.

Türkiye Motosiklet Federasyonu‘nun açıklamasına göre, Dünya Superbike Şampiyonası’nda 2021 sezonu 10. ayak yarışları 24-26 Eylül tarihlerinde İspanya’da yapılacak.

Dünya Superbike Şampiyonası’nda 399 puanla lider durumda bulunan Toprak Razgatlıoğlu (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK), İspanya ayağında zirvedeki yerini korumaya çalışacak. Şampiyonada, cumartesi günü öğleden önce Superpole (sıralama) ve TSİ 15.00’te hafta sonunun ilk yarışı yapılacak. 26 Eylül Pazar günü TSİ 12.00’de Superpole Yarışı, TSİ 15.00’te ise ikinci yarış start alacak.

Dünya Supersport Şampiyonası’nda milli sporcu Can Öncü, son yarışlardaki yükselen grafiğini İspanya’da da sürdürmeye çalışacak.

Jerez Pisti’nde yapılacak şampiyonada Kawasaki Puccetti takımının 18 yaşındaki genç pilotu, bugün serbest antrenmanlara katıldı. 25 Eylül Cumartesi günü öğleden önce sıralamaya çıkacak olan Öncü, aynı gün TSİ 16.15’te ilk yarışta, 26 Eylül Pazar günü ise TSİ 13.30’da ikinci yarışta mücadele edecek.

Milli sporcu Bahattin Sofuoğlu’nun yer aldığı Dünya Supersport 300 Şampiyonası da Jerez Pisti’nde düzenlenecek.

Şampiyonada Biblion Yamaha Motoxracing takımıyla Türkiye’yi temsil edecek genç sporcu, bugün serbest antrenmanlara çıktı. 25 Eylül Cumartesi günü sabah sıralamaya katılacak Sofuoğlu, aynı gün TSİ 13.45’te ilk yarışta start alacak. Şampiyonada 26 Eylül Pazar günü ise TSİ 16.15’te ikinci yarış başlayacak.


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.Motosiklet Radyo Past Time

Current track

Title

Artist