“MOTOTOUR OF NATIONS” ORGANİZASYONU 2020 DE TÜRKİYE’YE GELİYOR

İçerik Yazarı: - 17 Aralık 2019

Mototour Of Nations 2020 Turkey” organizasyonu Türkiye’ye geliyor. FIM tarafından düzenlenecek organizasyonun Türkiye ayağı Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Aydın’ın Kuşadası ilçesinde organize edilecek.

FIM Gezi ve Tur Komisyonu Başkanı Nuno Trepa Leite, Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke ile beraberindeki heyet, “Mototour Of Nations” organizasyonu kapsamında Kuşadası ilçesindeki tarihi ve kültür alanlarını gezdi.

Teknik incelemenin ardından her yıl farklı bir ülkede yaklaşık 250 motosiklet kullanıcısının katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğin 2020 yılında Kuşadası’nda yapılması kararlaştırıldı.

Rotası ve tarihi önümüzdeki günlerde açıklanacak olan “Mototour Of Nations 2020 Turkey”, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve TMF iş birliğinde yapılacak.

Nuno Trepa Leite, yaptığı açıklamada, 2020’de Türkiye’de gerçekleştirecekleri organizasyonun keyifli geçeceğine inandığını söyledi.

Etkinlikte farklı ülkelerden yüzlerce sürücünün yer alacağını anlatan Leite, “Katılımcılar, Türkiye’nin kültürünü, eşsiz lezzetlerini tecrübe edeceği gibi, coğrafi ve tarihi zenginliklerini de yakından tanıma fırsatını yakalayacak. Kuşadası’ndan ve Türkiye’den verilecek destekle etkinliğin çıtasını yükselteceğimize inanıyorum. Bu organizasyon, Türkiye’nin güvenli ve gelişmiş bir ülke olduğunu göstermek için iyi bir fırsat. Yollar çok güzel, ayrıca anıtsal ve tarihi yapılar ilgi çekici. Burasının beklentilerimizi tam olarak karşılayacak seviyede olduğunu düşünüyorum” dedi.

TMF Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke’de organizasyonu Türkiye’ye getirdikleri için çok mutlu olduklarını söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan da çok büyük destek aldıklarını dile getiren Akülke, “Bu organizasyonun ülkemizdeki spor turizminin gelişmesi anlamında çok iyi bir örnek olacağını umuyorum. 6 kıtadan motorcular Türkiye’ye gelecek. Bunlar, sportif hayatları bitmiş, artık tamamen yol motorlarını kullanan sürücülerden oluşan, tamamen turistik amaçlı kendi motorlarıyla gezi yapan motosiklet sürücüleri. Gerçekten bu anlam da değerli bir organizasyon” dedi.

Katılımcıların Türkiye’de iyi vakit geçireceğine inandığını anlatan FIM Gezi ve Tur Komisyonu Üyesi Yunan Panagiotis Kalaitzis ise “Türkiye’deki meslektaşlarıyla çok iyi ilişkiler içerisindeyiz. Motosiklet tutkunları sadece bir noktadan diğerine gitmeyecekler, ilgili şehrin kültürünü tanıma imkanına sahip olacaklar. Çevre, kültür, gastronomi ve bir çok yönden ziyaret edilen Türkiye’yi görme imkanı bulacaklar. Herkesin iyi zaman geçireceğine eminim. Biz burada, Türkiye’de olmaktan çok mutluyuz” dedi.

 

 

Kaynak:  AA


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.


Motosiklet Radyo

Current track
TITLE
ARTIST