MÜZİSYENLERİN DAYANIŞMASI “ANADOLU ROCK AID 2020”

İçerik Yazarı: - 17 Temmuz 2020

Daha önceki haberlerimizde de bahsettiğimiz gibi şu Covid-19 meselesi malum her şeyi etkiledi. Her meslekten arkadaşlarımız bu illet virüs nedeni ile ya maaşlarını alamaz duruma geldiler ya da işlerinden oldular.  Bir çok müzisyende elde avuçta ne varsa, cepten yiyerek geçim savaşı veriyor. Ancak unutmayın, bizlerden daha da zor durumda olan arkadaşlarımız var. Müzisyenler, söz yazarları ve ses- ışık teknisyenleri gibi. Çoğu konser ve iş başına emeklerinin karşılığını aldığı için, mağduriyetleri daha baskın. Ancak yaşanan bu zor durumun içinde ve durumları daha iyi olan müzisyenler Almanya’da ki müzik sever işadamlarına yardım kampanyası düzenleme fikrini götürdüler. Ne kadar güzeldir ki bir çoğu da katılım gösterdi.

Yapılan yardım çağrısında, “Grup olarak, ya da solist olarak, bir eseriniz ile topluca ‘Anadolu Rock Albümü’ yapılacaktır. İster 5, ister 30 parçadan oluşsun. Birlikten güç doğar. Tüm katılımcı müzisyenlerle elde edilen tüm gelirler ve bağışlar şeffaf bir şekilde ortaya konulsun. Sizden isteğimiz, henüz piyasaya sürülmemiş, kenarda köşede bulunan, ya da yeni kayıt yapacağınız, sadece bir Anadolu Rock şarkınızı, telif hakkınızı helal ederek yollamanız. Elde edilen tüm gelir ve bağışlar, bu projeye katılan müzisyenlerin insiyatifiyle, ihtiyaç sahiplerine yönlendirilecektir” denildi.

Kısa zamanda tüm müzisyenlerden ortak düşünce ile aynı olumlu cevaplar geldi. Bu çok mutlu edici bir davranıştı.

Anadolu Rock Aid 2020, pandemi nedeniyle zor günler geçiren müzisyenler ve ekiplerine yardım albümünde hepimizin çok yakından tanıdığı Kasamam’da yer alıyor.  “Minnet Eylemem” isimli coverları ile yardım albümünde 8. sırada yer alıyorlar. 1 Temmuz da albümün tamamı bütün digital platformlarda yayınlandı. Şimdi ise tek eksik sizler tarafından yapılacak destekte. “Bir elin nesi var iki elin sesi var” demiş atalarımız.. Bu albümün hazırlanmasında emeği geçen, başta Taner Serfice ve ekip arkadaşlarına çok teşekkür ediyoruz.

Bu arada hemen belirtelim. Albümde İngiltere, Almanya, Hollanda ve Türkiye’den toplam 19 eser var ve bu eserler 15 solist ya da grup tarafından seslendirildi.

http://www.instagram.com/anadolu_rock_aid_2020

https://www.facebook.com/Anadolu-Rock-AID-Yard%C4%B1mlas%CC%A7ma-100699571652136/

 

 


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.Motosiklet Radyo Past Time

Current track

Title

Artist