ÖNCÜ KARDEŞLER ŞİMDİ DE AVUSTURYA’DA YARIŞACAK

İçerik Yazarı: - 8 Ağustos 2019

Öncü Kardeşlerin Yeni Durağı Avusturya..

Milli sporcularımız Can ve Deniz Öncü kardeşler, bu hafta sonu Moto3 Dünya Şampiyonası’nın Avusturya ayağında mücadele edecek.

Dünya Moto3 Şampiyonası’nın onbirinci ayağı 9-11 Ağustos tarihlerinde Avusturya’nın 4300 metrelik Red Bull Ring Pisti’nde yapılacak. Milli sporcularımız Can ve Deniz Öncü, KTM Ajo takımıyla piste çıkacak.

Avusturya Grand Prix’si 9 Ağustos Cuma günü serbest antrenmanlarla başlayacak. 10 Ağustos Cumartesi günü şampiyonanın sıralamaları yapılacak. Ve 11 Ağustos Pazar günü de Türkiye Saati ile 12:00’da 23 turluk mücadele 4300 metre uzunluğundaki Red Bull Ring Pisti’nde yapılacak..

Avusturya yarışını değerlendiren Can Öncü, “Biz, sezonun ikinci yarısına iyi başladık. Şimdi ileriye adımlar atabilmek için çok daha fazla çalışmalıyız. Yarışın final bölümünü geliştirmek zorundayız. Bu yüzden son turlarda daha rekabetçi olmak için mücadele etmeliyiz. Red Bull MotoGP Çaylaklar Kupası’nda yarışırken, Red Bull Ring’de üç podyum yaptık. Avusturya için hedef, elimden geleni yapıp üst sıralarda olmak.” diye konuştu.

Tanıdığı bir piste çıkacağını belirten Deniz Öncü ise, “Avusturya’da hedefim sonuçlarımı geliştirmek. Daha üst sıralarda olmak istiyorsak, tur zamanları üzerinde çalışmak zorundayız. Red Bull Ring sevdiğim bir pist ve Red Bull MotoGP Çaylaklar Kupası’nda güzel sonuçlarım var. Moto3 Dünya Şampiyonası’nın ikinci yarışında çok fazla çalışıyor olacağız” dedi.


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.


Motosiklet Radyo

Current track
TITLE
ARTIST