RAZGATLIOĞLU FRANSA 2. YARIŞINDA DA DAMALI BAYRAĞI İLK GÖREN OLDU

İçerik Yazarı: - 5 Eylül 2021

Toprak Razgatlıoğlu yine bir başarıya imza attı ve Fransa’da Magny Cours Pisti’nde yapılan 2. yarışı da birincilikle bitirdi ve Dünya Superbike Şampiyonası’nın 8. ayağına damgasını vurdu.

Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası’nın Fransa’daki 8. ayağında ikinci yarışı ilk sırada bitirdi ve üst üste dördüncü birinciliğini kazandı.

Toprak Razgatlıoğlu, 4,4 kilometre uzunluğa sahip Magny Cours Pisti’nde bugünkü ikinci yarışa birinci cepten başladı. Pata Yamaha with Brixx WorldSBK takımı adına yarışan Razgatlıoğlu, ikinci yarışta da damalı bayrağı ilk sırada geçmeyi başardı ve üst üste dördüncü birinciliğini elde etti.

Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu, Fransa’da dünkü ilk yarış ve bugünkü Superpole yarışının yanı sıra sezonun İspanya’daki 7. ayağında ikinci yarışı ilk sırada bitirmişti. Razgatlıoğlu, yarışın ardından Türk bayrağıyla motosiklet üzerinde pisti turladı. Milli motosikletçi, bu yarışla kariyerinin 14’üncü, bu sezon ise 9’uncu birinciliğini kazandı ve pilotlar klasmanında Jonathan Rea’nin 13 puan önünde 373 puanla liderliğini sürdürdü.

Fransa’daki ikinci yarışı Kawasaki pilotu Jonathan Rea ikinci, Ducati pilotu Scott Redding ise üçüncü sırada tamamladı.

Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, hafta sonu üç yarışı birden kazandığının ve bunu başaran üçüncü isim olduğunun hatırlatılması üzerine, “Bu, bu yıl hedeflerimden biriydi ve gerçekleştirdim. Motosikleti her yarışta daha da geliştirdik, çok mutluyum. Her yarışa ayrı odaklanıyorum, her yarışı kazanmak istiyorum. Çok mutluyum. Katalonya’da görüşmek üzere.” dedi.


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.Motosiklet Radyo Past Time

Current track

Title

Artist