RAZGATLIOĞLU VE SOFUOĞLU İTALYA’DA YARIŞACAK

İçerik Yazarı: - 9 Mayıs 2019

Toprak Razgatlıoğlu ve Bahattin Sofuoğlu hafta sonu İtalya’da Dünya Şampiyonası’nda yarışacaklar.

Türkiye Motosiklet Federasyonu‘ndan (TMF) yapılan açıklamaya göre motosiklet yarışlarında gelecekte Türkiye’nin adını altın hrflarla üst sıralara yazdıracak olan Toprak Razgatlıoğlu ve Bahattin Sofuoğlu, kategorilerinden yarın serbest antrenmanlara katılıp, hafta sonu yarışlarda ter dökecek.

 

Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası’nın 5. ayağında, İtalya’daki 4 bin 936 metrelik İmola Pisti’nde Turkish Puccetti takımı adına yarış ve puan peşinde mücadele edecek.

Razgatlıoğlu, motosiklet yarışının ilk günü yani 10 Mayıs Cuma günü serbest antrenmanlara çıkacak ve 11 Mayıs Cumartesi günü ise Superpole’de ter dökecek. 19 tur üzerinden yapılacak İtalya ilk yarışı Cumartesi günü Türkiye saati ile 15:00’da, yine 19 turdan oluşan ikinci yarış ise 12 Mayıs Pazar günü Türkiye saati ile yine 15:00’da başlayacak.

(Bu haberde ilginizi çekebilir)  11-12 Mayıs’ta yapılacak Süpermoto yarışları ertelendi

Bu hafta yapacağı motosiklet yarışını değerlendiren Razgatlıoğlu, “Çok zorlu sektörlerin bulunduğu, teknik bir pist olan Imola’da yarışmaktan mutluyum. Bu yolda güçlü olmak için doğru ayara sahip olmalısınız. Üç yarışta doğru ayarı bulmak için cuma günkü antrenmanlarda çok iyi çalışmamız gerekiyor” dedi.

BAHATTİN SOFUOĞLU’DA AYNI PİSTTE TER DÖKECEK

Bahattin Sofuoğlu ise, 10-12 Mayıs tarihlerinde yine İtalya’nın 4936 metrelik  İmola Pisti’nde Dünya Supersport 300 Şampiyonası’nda ter dökecek. Turkish Puccetti takımıyla ülkemizi temsil eden Sofuoğlu, 10 Mayıs Cuma günü serbest antrenmanlara, 11 Mayıs Cumartesi günü de Superpole çıkacak. Sezonun 11 turluk 3. ayağı 12 Mayıs Pazar günü Türkiye saati ile 16:15’te başlayacak.


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.


Motosiklet Radyo

Current track
TITLE
ARTIST