SEZONUN İLK GALİBİYETİ ŞEHİTLERİMİZE ARMAĞAN

İçerik Yazarı: - 29 Şubat 2020

Dünya Superbike Şampiyonası’nda sezonun ilk yarışı olan Phillip Island Grand Prix’sini milli motosikletçimiz Toprak Razgatlıoğlu kazandı. Genç sporcumuz, 33:48.344’lük derecesiyle yarışı ilk sırada tamamladı ve şampiyonluk favorileri arasında gösterildiği sezona galibiyetle başladı. Milli sporcumuz, asker selamı vererek zaferini kahraman Mehmetçiklerimize adadı.

Yarışı değerlendiren Razgatlıoğlu, “3. serbest antrenmanda motosikleti çok daha iyi hissettim. İyi dönüyordu ve arka kavrama çok daha iyiydi. Kendi kendime yarışa hazır olduğumu söyledim. Ama yarıştan önce inanılmaz derecede stresliydim. Çünkü bu benim ilk kez resmi bir binici olarak R1 ile yarışıyordum. İyi bir pozisyona ihtiyacım olduğunu biliyordum ve starttan sonra yarış koşullarına odaklandım. Çünkü lastikleri korumak zorunda olduğumu biliyordum. Motosikletim kayıyordu ve son turda endişelendim. Çünkü gazı açtığımda dönmeye başlamıştı, ilerlemiyordu. Rakiplerim çok yakındı ama yeni R1 ile kazandım. Pazar günü arka lastikte iyi bir kurulum yapmaya çalışacağız. Belki on tur yarışı sorun olmaz ama uzun yarış için önemli olacak” dedi.

Dünya Supersport Şampiyonası’nın serbest antrenmanlarında iyi sonuçlar alan genç yeteneğimiz Can Öncü ise, superpole’yi 1’33.507 ile 11. sırada tamamladı.  Öncü, Pazar günü sabaha karşı 05:15’te yapılacak yarışta Turkish Racing takımıyla ay-yıldızlı bayrağımızı temsil edecek.

AVUSTRALYA 1. YARIŞ SONUCU (İLK 5)

1.Toprak Razgatlıoğlu – TÜRKİYE (Pata Yamaha WorldSBK)

2.Alex Lowes – İngiltere (Kawasaki Racing Team)

3.Scott Redding – İngiltere (ARUBA.IT Ducati)

4.Michael van der Mark – Hollanda (Pata Yamaha WorldSBK)

5.Leon Haslam -İngiltere (HRC Team)

 

YARIŞ PROGRAMI (PAZAR –TSİ)

01:30 – 01:45WorldSBK – Isınma

01:55 – 02:10WorldSSP – Isınma

04:00 WorldSBK – Superpole Yarışı

05:15 WorldSSP – Yarış

07:00 WorldSBK – Yarış 2

 

 


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.Current track

Title

Artist