SOFUOĞLU DÜNYA 3.SÜ, RAZGATLIOĞLU İSE DÜNYA 4.SÜ OLARAK SEZONU KAPATTI

İçerik Yazarı: - 21 Ekim 2020

Dünya Supersport 300 Şampiyonası’nda Biblion Motoxracing Yamaha takımıyla Türkiye’yi temsil eden milli sporcumuz Bahattin Sofuoğlu sezonu dünya 3. sü, Dünya Superbike Şampiyonası’nda da Toprak Razgatlıoğlu dünya dördüncüsü olarak tamamladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, milli motosikletçiler Bahattin Sofuoğlu ve Toprak Razgatlıoğlu’nu kutladı.

Dünya Supersport 300 Şampiyonası’nda adından söz ettiren Bahattin Sofuoğlu, Portekiz’deki son yarışta elde ettiği puanla dünya 3’üncüsü oldu. Biblion Motoxracing Yamaha takımıyla Türkiye’yi temsil eden milli sporcu, Portekiz’de 4182 metre uzunluğundaki Estoril Pisti’nde şampiyonanın son ayağında ikinci yarışta piste çıktı. Genç milli motosikletçi Bahattin, son yarışı bitiş çizgisine çok az bir saniye kala 4. olarak bitirdi. Bu başarısıyla pilotlar klasmanında 142 puana yükselen Bahattin Sofuoğlu, şampiyonayı 3. sırada bitirerek bronz madalyanın sahibi oldu. Sofuoğlu, madalyasını FIM Başkanı Jorge Viegas’tan aldı.

Sofuoğlu, “Sezonum gerçekten iyi başladı ve şampiyonluğu kazanma potansiyeline sahiptik. Yine de ilk Aragon turunda epeyce puan kaybettik ve şampiyonada üçüncü olmayı hedefleyerek son hafta sonuna doğru yola çıktık. Portekiz’de bir podyum istiyorduk ve son viraja giderken üçüncü oldum. Ancak arkadaki rakiplerim beni yakaladı. Önümüzdeki yıl yine bLU cRU ile şampiyonluk için mücadele edeceğim. Ekibe, bLU cRU üyelerine ve tüm sponsorlarıma ve bana destek olan ve bana güvenen insanlara, destekleri için Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Bu arada Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Portekiz’de yapılan yarışlarda başarılı dereceler alarak sezonu dünya üçüncüsü ve dördüncüsü olarak tamamlayan milli motosikletçiler Bahattin Sofuoğlu ve Toprak Razgatlıoğlu’nu kutladı.

Milli motosikletçiler için bir tebrik mesajı yayımlayan Bakan Kasapoğlu, mesajında,

“Supersport 300 Şampiyonası’nda dünya üçüncüsü olan Milli motosikletçi Bahattin Sofuoğlu ile Dünya Superbike Şampiyonası’nın Portekiz ayağındaki yarışlarda da podyumda yer alarak dünya dördüncüsü olan milli motosikletçimiz Toprak Razgatlıoğlu’nu yürekten kutluyorum.  Genç sporcularımız kazandıkları başarılarla bizleri gururlandırmaya devam ediyorlar. Sporcularımız başta olmak üzere bu başarılarda emeği geçen herkesi tüm kalbimle tebrik ediyor, gelecekte çok daha büyük başarıları kazanmalarını canı gönülden temenni ediyorum.” dedi.


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.Motosiklet Radyo Past Time

Current track

Title

Artist