SPORCULARIMIZ ULUSLARARASI ARENALARDA MÜCADELE EDECEK

İçerik Yazarı: - 4 Nisan 2019

Milli sporcularımız ve ülkemizin motosiklet sporunda umutları olan Toprak Razgatlıoğlu, Deniz Öncü ve Bahattin Sofuoğlu bu hafta sonu Dünya Şampiyonalarında yarışacak.

İspanya’da 5-7 Nisan tarihlerinde Dünya Superbike Şampiyonası’nın 3. Ayağı yapılacak.  Toprak Razgatlıoğlu, Turkish Pucetti takımıyla Aragon Pisti’nde mücadele edecek. Razgatlıoğlu, 5 Nisan Cuma günü serbest antrenmanlara, 6 Nisan Cumartesi günü öğleden önce Superpole çıkacak. İspanya’da ilk yarış Cumartesi günü Türkiye saati ile 15:00’da, ikinci yarış ise 7 Nisan Pazar günü Türkiye saati ile yine 15:00’da başlayacak.

Razgatlıoğlu, “Çok uzun bir düzlükte olduğu için Motorland Aragon Pisti sevdiğim bir pist. İspanya’dan çok iyi bir sonuçla ayrılacağımıza eminim” dedi.

Deniz Öncü’nün mücadele edeceği Dünya Gençler Şampiyonası’nın ilk yarışı  ise Portekiz’de 7 Nisan’da yapılacak. Estoril Pisti’nde 4-5 Nisan tarihlerinde serbest antrenmanlar, 6 Nisan Cumartesi günü sıralamalar yapılacak. 7 Nisan Pazar günü ise Türkiye saati ile 15:00’da sezonun ilk yarışı 17 tur üzerinden yapılacak.

Türkiye Süpermoto Şampiyonu Bahattin Sofuoğlu ise, Dünya Supersport 300 Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek. Şampiyonada sezonun ilk yarışı 5-7 Nisan tarihlerinde İspanya’nın Aragon Pisti’nde yapılacak. 5 Nisan Cuma günü serbest antrenmanlar, 6 Nisan Cumartesi günü Superpole’nin ardından 7 Nisan Pazar günü Türkiye saati ile  16:15’te İspanya yarışı başlayacak.

Uluslararası arenalarda pistlere çıkacak sporcularımıza başarılar diliyoruz.


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.Motosiklet Radyo Past Time

Current track

Title

Artist