ERTELENEN SU JETİ VE FLYBOARD YARIŞLARI YAPILIYOR

İçerik Yazarı: - 2 Kasım 2018

Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nın Final Yarışları Tunceli’de yapılıyor. İki kahraman askerimizin şehit olması nedeniyle ertelenen yarışlar 03 – 04 Kasım tarihlerinde düzenlenecek.

Tunceli Valiliği’nin destekleriyle ilk kez Munzur Nehri’nde yapılacak şampiyonada sporcular 7 kategoride mücadele edip, Flyboard ile çeşitli akrobasi hareketleri gerçekleştirecek. Yarışlar, Pro OPEN, Pro Stock (0-179 bg), Pro Stock (180 bg ve üstü), Kadınlar Kupası, Flyboard, Drag ve Tunceli Kupası’nda yapılacak.

Tunceli’de Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nda 2018 yılının şampiyonları da belirlenmiş olacak.

Vali ve Belediye Başkanı Tuncay Sonel, “Yaklaşık 16 aydır Tunceli’de hem Valilik hem de Belediye Başkanlığı görevini yürütüyoruz. Bu süre içerisinde ilimizin doğa, su ve hava sporlarında markalaşması amacıyla çalışmalar yürüttük. Çalışmalarımız sonrasında, ilimizde ilk defa 23-27 Mayıs tarihleri arasında Türkiye Rafting Şampiyonası ve 6-7 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası’ndan sonra şimdi de Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyoruz. Tunceli’de ilkler yaşanmaya devam ediyor. Şampiyonlarla anılır duruma gelen ilimiz, yine nefes kesen yarışlara sahne olacak
” dedi.


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.


Motosiklet Radyo

Current track
TITLE
ARTIST