SÜPER ENDURO’DA İLK AYAK YARIŞLARI KARTEPE’DE YAPILDI

İçerik Yazarı: - 8 Haziran 2021

Türkiye Motosiklet Federasyonu bünyesinde ki yarışlar başladı, motosiklet camiasında tempo yine eskisi gibi oldu. Geçen hafta İzmir’de yapılan yarışlar sonrasında geride bıraktığımız hafta sonu da Kocaeli‘nin Kartepe ilçesinde Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nda sezonun ilk ayak yarışları yapıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Kartepe Motosiklet Kulübü’nce organize edilen, Motocross ve ATV Parkuru’nda gerçekleştirilen şampiyonaya, süper enduro GP, prestij, usta, hobi, genç ve veteran kategorilerinde 72 sporcu katıldı.

5-6 Haziran tarihlerinde iki gün boyunca devam eden yarışlarda protokol, katılımcıları yalnız bırakmadı. Başta Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bürokratları olmak üzere TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, Kocaeli B.B. Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Şemsettin Yıldırım, Gençlik ve Spor İl Müdürü İbrahim Aktürk, Kartepe Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan, Kartepe Belediyesi Spor Sorumlusu Hacı Ağdaş, TMF Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke yarışları izleyip dereceye giren sporculara kupalarını takdim etti.

Türkiye Süper Enduro Şampiyonası Süper Enduro GP Final Yarışları adeta nefesleri kesti. “Süper Enduro GP” de Deniz Memnun (Sarıyer-Memnun) birinci olurken Anıl Özşeker (BEMK-KTM) ikinci, Rafet Karakuş (AVMK-GasGas) ise üçüncü sırayı aldı.

Kategorilere göre dereceye giren diğer sporcular ise şöyle:

Enduro Prestij

1. Rafet Karakuş (AVMK-GasGas), 2. Deniz Memnun (Sarıyer-Memnun), 3. Murat Yazıcı (STMOK-Husqvarna)

Enduro Usta

1. Sinan Ordu (Kartepe-GasGas), 2. Soner Metin (Sarıyer-KTM), 3. Serkan Karandı (AVMK-GasGas)

Enduro Hobi

1. Aykut Kızıltan (SMYRNA-KTM), 2. Ömer Bulduk (AVMK-KTM), 3. Salih Çarpışantürk (AVMK-KTM)

Enduro Genç

1. Anıl Özşeker (BEMK-KTM), 2. Tolga Demir (Kartepe-KTM), 3. Özgür Bar (Kartepe-Husqvarna)

Enduro Veteran

1. Savaş Serim (Kartepe-KTM), 2. Hüseyin Neziroğlu (Kartepe-KTM), 3. Erdem Gülüş (FOSK-KTM)


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.Motosiklet Radyo Past Time

Current track

Title

Artist