SUPERBIKE MISANO TESTİ: TOPRAK 1. GÜNÜN, RINALDI 2. GÜNÜN EN HIZLISI

İçerik Yazarı: - 23 Mart 2021

Türkiye’yi Toprak Razgatlıoğlu’nun temsil ettiği World Superbike yarışlarının Mayıs ayı sonunda başlayacak olan 2021 sezonu  öncesinde test yarışları yapıldı.. Misano’da yapılan test yarışlarının ilk gününde Razgatlıoğlu yarışın en hızlısı olurken, ikinci gün yarışlarında ise Ducati sürücüsü Michael Ruben Rinaldi zirvede yer aldı.

Temsilcimiz Toprak Razgatlıoğlu, Misano’da gerçekleştirilen Superbike testinin ilk gününün en hızlısı olurken, Scott Redding ikinci oldu.

İtalya’nın Misano Pisti’nde iki günlük bir Dünya Superbike testi gerçekleştirildi ve testin ilk gününde temsilcimiz Toprak Razgatlıoğlu güçlü bir performans ortaya koydu. Hem sabah, hem de öğleden sonra seanslarında hızlı turlar atan Toprak, Scott Redding’in önünde en hızlı isim olmayı başardı.

Toprak’ın en iyi derecesi 1:34.265’ti ve gün boyunca toplamda 71 tur atmayı başardı. Toprak bu zaman turuyla, Jonathan Rea’in bu pistteki tur rekorunu da geride bıraktı.

Mayıs ayı sonunda başlayacak olan 2021 sezonu öncesinde bazı takımlar, Misano’daki testte yer aldılar ve testin ilk gününde temsilcimiz Toprak Razgatlıoğlu zirvede yer aldı.

Bu yıl Ducati fabrika ekibine geçen Michael Ruben Rinaldi ise testin ikinci ve son gününde öne çıkan isimdi.

İkinci gün 1:33.688 yapan Rinaldi, testlerin en hızlı zamanına imza atarak zirvede yer almayı başardı. Genç sürücü, gün boyunca çeşitli parçalar denedi ve yeni Ducati‘ye epey adapte olmuş gibi göründü.

Rinaldi’yi sadece 0.193 saniye geriden temsilcimiz Toprak takip etti. Yamaha fabrika ekibi adına yarışan Toprak, ikinci günün sabahında zirvede yer alsa da, öğleden sonra Rinaldi’nin turunu geçemedi. Toprak, gün boyunca PATA Yamaha‘nın teknik kısmıyla ilgilendi ve yeni bir gövde parçasıyla, Brembo tarafından getirilen yeni ön fren kaliperini test etti. Rinaldi ve Toprak, 1:34’ün altına inebilen iki isimdi.


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.Motosiklet Radyo Past Time

Current track

Title

Artist