SÜPERMOTO HEYECANI UŞAK’TA ESTİ

İçerik Yazarı: - 10 Ağustos 2021

Uşak, Türkiye Süpermoto Şampiyonası ve Ohvale MiniGP Kupası’nın ikinci ayak yarışlarına ev sahipliği yaptı. Uşak Belediyesi Süpermoto Pisti’nde organize edilen yarışlarda sporcular dereceye girmek için büyük gayret sarf etti.

Türkiye Süpermoto Şampiyonası’nın Open sınıfında Mecit Taha Işık birinci, Ata Kahvecioğlu ikinci ve Furkan Aykut’ta ödül kürsüsünün üçüncü basamağına çıktı. S3 sınıfında Erhan Adım birinci, Koray Kehya ikinci ve Akil Ulusan’da üçüncü sırayı paylaştı. Senior sınıfında ise ilk üç sıra Yasin Işık, Avni Pala ve Mustafa Arlı’dan oluştu.

Gençler 85cc sınıfında Baran Bulut Kocaman birinci, Egehan Çalhan’da ikinci sırayı paylaşırken, bu sınıfta mücadele eden tek kadın sporcu Selen Tınaz’da üçüncülüğü elde etti. 65cc sınıfında Berkay Sarıay birinci Berkay Öztürk ikinci ve Enes Çağan Çakır’da üçüncü sıraya yerleşti.

Minik yarışçıların mücadele ettiği 50cc sınıfında Poyraz Bor damalı bayraktan birinci sırada geçti. Bu sınıfta Enes Yıldız ikinci ve Alp Burak Albayrak’ta üçüncülüğü elde etti.

EMC06 Uşak Motor Sporları Kulübü organizatörlüğünde gerçekleştirilen Ohvale MiniGP ve Büyükler Kupası’nda da sezonun ikinci yarışları tamamlandı. Ohvale MiniGP Kupası’nda Ahmet Berkay Sarıay iki yarışta da birinciliği elde etti. Sarıay’ın ardından Zeki Emir Altuğ ve Çınar Muzaffer Mert’te ödül kürsüsünün ikinci ve üçüncü basamaklarına çıkan diğer isimler oldu.

Ohvale Büyükler Kupası’nda ise Furkan İdgü birinci sırayı alırken, Serdar Sak ikinci ve İmran Nacar’da üçüncülüğü paylaştılar.


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.Motosiklet Radyo Past Time

Current track

Title

Artist