MotoHaber

YAMAHA ENDİŞELENDİ..

YAMAHA ENDİŞELENDİ..

Rossi, “MotoGP testlerinde ki performanstan Yamaha endişeli” dedi.

Rossi Pazartesi günü lideri takım arkadaşı Maverick Vinales’in 0.035 saniye gerisinde 2. sıradaydı, ancak ertesi gün aynı hızı sergileyemedi ve 0.6 saniye geride kalıp 8. oldu.

Rossi derecesini geliştirebileceğini umduğunu ve geçen yıl Valencia’da yapılan sezon sonu testindeki gibi iki tamamen farklı test günü olacağını düşündüğünü itiraf etti.

İtalyan sürücü Sepang testinin bitiminde, “Bugün biraz daha zorlu geçti, yol tutuşun azalmasıyla sabah ki performansımızdan geride kaldık, aracı limitte sürmek daha zordu. Dün gece derecemizi geliştireceğimize inanıyordum, ancak bu imkansızdı, özellikle de yeni lastiklerle, çünkü kullanılmış lastiklerle hızım daha iyiydi. Biraz daha endişeliyiz, sorunların kaynağını bulmalıyız çünkü son Valencia yarışının ardından da aynı şey oldu. Perşembe günü Mavera de ben de aracımızdan çok memnunduk ve lastikler de iyiydi. Mesela hızımız 1:30’lardaydı ve 3. ve 4. sıralardaydık. Sonraki gün aynı araçla, aynı lastiklerle, aynı ısı dereceleriyle 0.3-0.4 saniye arası zaman kaybettik ve neden olduğunu bilmiyoruz. Bugün de aynısı oldu, neden olduğunu anlamalıyız” derken, günü 18’inci tamamlayan ve 1.7 saniye yavaş kalan Vinales de sonuçtan memnun olmadığını söyledi.

Vinales, “Dün daha iyiydi, pist şartlarıyla birlikte daha iyi hissediyordum. Bugün şartlar biraz daha değişti, özellikle gün ortasında. Belki hızımız beklediğimiz gibi değildi, üçüncü gün daha iyi performans bekliyorduk. Ancak çok çalıştık ve çok tur attık” dedi.

Tek tur hızından memnun olmayan Rossi’de, yine de Salı gününü “iyi” olarak değerlendirdi. Rossi şunları ekledi: “Bence en iyi gelişim aracın verdiği histi, çünkü sürüş esnasında çok rahattım, rahat ve hızlı hissettim. Geçen yıla kıyasla sürüşüm daha da gelişti çünkü geçen yıl daha çok lastik aşınması yaşıyordum. Sonuç olarak bu testte tur zamanı olarak gerilerde değilim ancak sıralamam ve hızım harikaydı” dedi.

Rossi ayrıca üç günlük test sonucundaki verilere dayanarak bulunduğu tahminde, MotoGP serisinin bu sezon Moto 3 serisi gibi çok yakın bir çekişmeye sahne olabileceğini düşünüyor.

Kaynak: Motorsport

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir