MotoHaber

TESTLERİN 2. GÜNÜ VINALES LİDER

TESTLERİN 2. GÜNÜ VINALES LİDER

Yamaha MotoGP sürücüsü Vinales, Sepang sezon öncesi testlerinin ikinci gününde en hızlı isim oldu.

Testlerin ilk gününde uzun sürüşlere odaklanan ve 13. olan Maverick Vinales, pazartesi günü gerçekleştirilen ikinci testin bitimine dakikalar kala 1:59.355 yaptı ve Rossi’nin 0.035 saniye önünde en hızlı isim olmayı başardı.
Hava şartları dün olduğu gibi bugün de önemli bir konuydu ve özellikle gece yağan yağmur nedeniyle seansın ilk saatlerinde zaman turu kaydeden sürücü yoktu.
Pistin kurumasıyla birlikte sürücüler piste çıkmaya başladı ve üst üste hızlı turlar geldi.
Yamaha sürücüsü Rossi, 1:59.766’lık turuyla liderliği eline geçirirken, iki dakikanın altına inen bir diğer isim son dünya şampiyonu Marquez oldu. Kısa bir süre sonra da liderlik Dovizioso’ya geçti.
Seans brkaç saat boyunca Ducati sürücünün liderliğiyle geçti fakat önce Marquez, sonra da Tech Yamaha’dan Johann Zarco derecelerini geliştirdiler.
LCR Honda sürücüsü Cal Cruchtlow, 1:59.433’lük turuyla zirveye yerleşirken, Rossi 1:59.390’la bir kez daha liderliğe yükseldi.
Son sözü bitime 11 dakika kala Vinales söyledi ve günü lider kapattı.

Crutchlow günü üçüncü sırada tamamlarken, Ducati‘den Jorge Lorenzo dördüncü, Pramac Ducati’den Miller beşinci oldu.
Zarco 0.347 saniye geride altıncı olurken, Marquez Dovizioso’nun 0.002 saniye önünde yedinci sırada yer aldı. Son şampiyon seans içerisinde bir de kaza yaptı.
Pramac Ducati‘den Danilo Petrucci ve Suzuki‘den Andrea Iannone ilk onu tamamlayan diğer isimler oldular.
Pazar günü piste en hızlı isim olmayı başaran Pedrosa ancak 12. olabilirken, seansın başlangıcında Honda‘nın yeni kanatçığını test etti.
Aleix Espargaro Aprilia ile 11. olurken, KTM sürücüsü ve kardeşi Pol Espargaro 14. oldu. KTM sürücüsü, henüz 23. turunda kaza yaptı ve kırmızı bayrağın çıkmasına sebep oldu.
Marc VDS Honda‘dan Franco Morbidelli seans içerisinde iki kez düşerken, 17. olarak günün en iyi çaylağı oldu.

Kaynak: Motorsport

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir