TOPRAK: SUPERBIKE’DE ŞAMPİYON OLDUKTAN SONRA…

İçerik Yazarı: - 4 Temmuz 2020

Yarış hayatı başarılarla dolu olan ve şimdide Türkiye’yi Dünya Superbike Şampiyonası‘nda temsil eden milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, Superbike’tan sonra ki hedefini açıkladı.

Dünya Superbike Şampiyonası‘nda gösterdiği güçlü performansın ardından dikkatleri üzerine çeken ve adı MotoGP ile sık sık anılan Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası‘nda şampiyon olduktan sonra MotoGp‘yi düşünebileceğini söyledi.

Kenan Sofuoğlu ise, Toprak Razgatlıoğlu’nun MotoGP takımlarından bir tanesinden teklif aldığını, ancak ilk etapta amaçlarının Dünya Superbike şampiyonluğu olduğunu söylemişti.

GPOne ile yaptığı özel röportajda Toprak, pek çok konuya değindi.

Sezona hazır olup olmadığı konusunda sorulan bir soruya Toprak, “Kesinlikle. Türkiye’de antrenman yapmaya devam ettim ve her gün farklı bir motosikletle ya da karting motosikletiyle Kenan Sofuoğlu Pisti’nde sürüş yaptım. R1’ime dönmek elbette güzel olacak ve yeniden adapte olmak biraz zaman alacak. Ama fiziksel açıdan bakarsak kesinlikle Kenan Sofuoğlu ile yaptığım antrenman bana çok yardımcı oluyor. Superbike’ta ilk beş çok hızlı. Her sürücünün daha iyi olduğu ve sevdiği pistler var. Bana göre Alex Lowes ile takım arkadaşım Michael Van Der Mark da ön tarafta olacak. Ama yine de kesin bir şey söylemek için çok erken. Sezonun ikinci yarısının ilk yarışlarını beklemeliyiz. Şimdi Van der Mark ile yarışıyorum ve özellikle tek sürücü olarak geçirdiğim farklı sezonlardan sonra onunla takım arkadaşı olduğum için şanslıyım. O iyi bir adam ve hızlı bir sürücü. Avustralya’da birlikte savaştık ve çok keyifliydi. Bence sezon boyunca iyi bir iş yapabilir. Jonathan Rea’ya gelirsek, onun hakkında bir şey söylemek zor, çok hızlı bir sürücü. Geçen yıl Bautista ve Ducati’yi yenerek en iyi sezonunu geçirdi. İlk turdan son tura kadar zorlayan bir sürücü. Son yıllarda çeşitli durumlarda bana yardım eti ve belki de onu yenmek için biraz daha zamana ihtiyacım olacak” dedi.

MotoGp‘de yarışmayı düşünüp düşünmediği ile ilgili bir soruya ise Toprak Razgatlıoğlu, “Hayalimin normalde Dünya Superbike‘ta şampiyon olmak olduğunu söylüyorum ve gerçekten öyle. Bu hedefe ulaştığım zaman MotoGP‘ye geçişi düşünebilirim. Ama şu anki hayalim Superbike şampiyonasını kazanmak.” dedi.

MotoGP efsanesi Valentino Rossi geçtiğimiz günlerde Toprak’tan övgüyle bahsetmişti.

Bu konudaki görüşleri sorulduğunda Toprak, “Rossi her zaman takip ettiğim bir efsane ve bu yüzden benim hakkımda iyi düşünmesinden çok memnunum.” yanıtını verdi.

Kaynak: tr.motorsport.com


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.Motosiklet Radyo Past Time

Current track

Title

Artist