TRANSANATOLIA 2021 – ROTA ESKİŞEHİR’DEN KARS’A

İçerik Yazarı: - 19 Temmuz 2021

Türkiye’nin ilk ve tek, dünyanın ise en büyük ve zorlu yarışlarından biri olan TransAnatolia Rally Raid 13-21 Ağustos 2021 tarihleri arasında düzenleniyor., TransAnatolia bu sene yine Türkiye’nin birbirinden eşsiz manzaraları ile dopdolu coğrafyasında ve çok zorlu parkurlarında Eskişehir’den başlayacak, Kars’ta son bulacak.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu desteğiyle düzenlenen TransAnatolia Rally Raid’de yarışçıları bu yıl da Anadolu’nun kadim topraklarında muhteşem anılar bekliyor. Macera tutkunları 2021 yılında da Anadolu uygarlıklarının gözbebeği Eskişehir’den, Türkiye’nin zümrüt tacı Kars’a kadar heyecan ve maceraya kaldığı yerden devam edecek. 13-21 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek yarışa, yerli ve yabancı 150’yi aşkın sporcunun katılımı hedefleniyor.

TransAnatolia Genel Koordinatörü Burak Büyükpınar, “Geçtiğimiz yıl pandemi koşullarında gerçekleştirdiğimiz ilk uluslararası motorsporları yarışına, 100’ü aşkın yerli ve yabancı sporcu katılmıştı. Pandemi koşulları ne yazık ki halen devam ediyor ancak biz hem Türkiye’den hem de yurtdışındaki yarışçılardan büyük bir taleple karşı karşıya kaldık ve yarış takvimimizi 13-21 Ağustos olarak belirledik. TransAnatolia’ya 10 yılda bugüne kadar toplam 12 ülkeden, 786 yarışçı katıldı. 2021 yılında da İtalya, Hollanda, Fransa gibi ülkelerden katılacak sporcular vasıtasıyla Türkiye’nin sürprizli coğrafyalarını dünyaya tanıtma fırsatı bulacağız” dedi.

TransAnatolia Rally Raid’de Motosiklet, 4×4 Otomobil, SSV, ATV ve Kamyonlar için rally ve raid olmak üzere iki ayrı kategori bulunuyor.

Rally’de yarışçılar zamana karşı yarışırken Raid kategorisinde yarışçılar zamana karşı değil, navigasyon ile mücadele ediyor.

TransAnatolia‘ya https://register.transanatolia.com/ adresinden kayıt yaptırmak mümkün.


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.Motosiklet Radyo Past Time

Current track

Title

Artist