YAMAHA R25 KADINLAR KUPASI YARIŞLARI İLK KEZ İZMİR’DE YAPILDI

İçerik Yazarı: - 3 Haziran 2021

Pandemi rakamlarının gerilemesi sonrasında motosiklet dünyasında yarışlarda yapılmaya başlandı ve İzmir Ülkü Yarış Pisti bir ilke imza attı. Yamaha R25 Kadınlar Kupası Yarışları, ülkemizde ilk kez İzmir’de yapıldı. 8 tur üzerinden yapılan yarışlarda damalı bayrağı ilk gören İlayda Yağmur Yılmaz oldu. İlayda Yağmur Yılmaz’ın ardından ise Melisa Erçelik ve Pınar Altuğ geldi.

Yamaha R25 Kadınlar Kupası, İzmir Ülkü Yarış Pisti‘nde seçilen 15 kadın sürücünün katılımıyla gerçekleştirildi.

Yamaha Motor Türkiye ana sponsorluğunda Anlas Anadolu Lastik AŞ destekleriyle organize edilen Yamaha R25 Kadınlar Kupası, TMF Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu’nun koordinesinde Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından yapıldı. İzmir Ülkü Yarış Pisti‘nde 8 tur üzerinden yapılan yarışı İlayda Yağmur Yılmaz kazandı. İlayda Yılmaz’ı Melisa Erçelik ve Pınar Altuğ takip etti.

Yarışmayı takip eden Türkiye Motosiklet Federasyonu Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu, çok güzel bir organizasyona şahitlik ettiklerini belirterek, “İlk kez güzel bir olaya şahitlik ediyoruz. Çünkü ilk defa bu kadar geniş kapsamlı motosiklet dalında Kadınlar Kupası’nı yapıyoruz. Yamaha Türkiye, Anlas Lastik ve Türkiye Motosiklet Federasyonu‘nun desteği ile 1 haftada her şeyi tamamladık. Bugün 14 kadın yarışmacıyla startı alıyoruz. Hepsi çok memnun, hepsi çok mutlu. Bu attığımız adım, gelecek yıllarda daha genç sporcuların Avrupa’da Türkiye’yi temsil edecek duruma gelmesini sağlayacak. Bu tarz şampiyonalar daha genç yaştaki sporcuların yetişmesine vesile olacaktır” dedi.


Yorumlar

Bu İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz

E-Mail Adresiniz Yorumunuzda Paylaşılmayacaktır.* ile İşaretlenmiş Alanlar Zorunludur.Motosiklet Radyo Past Time

Current track

Title

Artist